Jdi na obsah Jdi na menu

Tradiční letní výstava 2011

3. 7. 2011

Cílem každého je pochopitelně co nejlépe uspět se svými svěřenci, ale také setkat se se stejně smýšlejícími přáteli, dobře pojíst a popít a užít si dobrou atmosféru. V neposlední řadě je pak cílem akce zajistit tolik potřebné finance do spolkové pokladny. Vždyť jen nové výstavní klece stály bezmála 40 tisíc korun. Zde pak patří dík zastupitelstvu obce, které chovatelům přispělo nemalou částkou a které celkově podporuje činnost spolku.

Výstava začala úderem páteční čtrnácté hodiny, nicméně organizační práce probíhaly již několik předcházejících víkendů. Čtvrteční odpoledne pak přineslo příjezd velké části vystavujících, kteří dovezli svá zvířata, která bylo potřeba umístit do klecí a voliér, napojit a nakrmit. Pátek ráno pak museli zbystřit své smysly na slovo vzatí odborníci - pozvaní posuzovatelé, jimž připadla nelehká a zodpovědná úloha. Museli podrobně, kvalitně, nezaujatě a spravedlivě posoudit kvalitu vystavovaných zvířat podle příslušných kritérií. Právě zde se rozhodovalo o tom, kdo si z Čisovic odveze krásné poháry pro vítěze či některou z čestných cen. Oceněni byli rovněž nejlepší mladí chovatelé. Zde je možno spatřit problém naší organizace - v současné chvíli není členem žádný mladý chovatel, tedy člen mladší 18 let, a postrádáme také větší množství sice dospělých, ale přesto věkem mladších zájemců o chov drobného zvířectva. Buďme však optimisty a věřme, že se časem tato situace zlepší. Bude to však vyžadovat také tvrdou práci současných členů organizace, té se však nebojíme..

Výstava, to však nejsou jen samotná zvířata, byť pochopitelně jsou tím nejdůležitějším. Hned na druhém místě je výstava jako společenská událost, jako místo setkání starých známých i místo vzniku známostí nových. A aby se lépe setkávalo, byla připravena bohatá nabídka jídel a nápojů, které jistě přispěly k dobré atmosféře. Tu se nám pokusil narušit déšť, leč jen s malým úspěchem. Slabý deštík jsme přečkali pod deštníky, silnější nás pouze přiměl k přesunu do vnitřních prostor našeho areálu. K dobré náladě přispěl také harmonikář, který nám po celou dobu výstavy zpíval hezké písničky. A to nám ještě zbývá tombola, ve které ti, kdož zakoupili losy, mohli vyhrát hodnotné ceny - hlavní výhrou byla dvě prasata. Dalšími cenami pak bylo velké množství zvířat, ale také dalších zajímavých výher, kvůli kterým rozhodně stálo za to investovat nějakou tu korunu.

Celkově lze výstavu hodnotit jako úspěšnou. Vždyť se do našich Čisovic sjela spousta chovatelů ze širokého okolí - vystavováno bylo více než 250 králíků a desítky kusů drůbeže a holubů. Čisovičtí chovatelé pak zaznamenali úspěch, když si odnesli několik cenných pohárů. Toto ocenění celoroční práce se zvířaty jistě potěší. Na výstavě tak došlo hned v jejím počátku k jediné nemilé události, a tou byl úhyn mladého housera. Jeho krátký život byl oplakán a poté byl připraven jako chutné jídlo. Přes horší počasí naši výstavu navštívily dvě stovky návštěvníků, což je větší počet než loni. Leč nesmíme usnout na vavřínech. Výstavu je třeba pečlivě zhodnotit, říci si, kde ještě máme rezervy, a poté pracovat na jejich odstranění. Věříme, že výstava alespoň některé návštěvníky přesvědčí o tom, že život s chovateli by je mohl obohatit, a stanou se našimi novými členy. A společně se pak budeme těšit na další výstavu, která se bude konat opět za rok.

 

Výstavní výbor Letní výstavy

 

Poznámka: autorem některých fotografií je Vratislav Horák

 

PODROBNÉ ZHODNOCENÍ A VÝSLEDKY VÝSTAVY BUDOU DODÁNY

 

Náhledy fotografií ze složky Tradiční letní výstava 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář