Jdi na obsah Jdi na menu

K  obnově zaniklé čisovické chovatelské organizace postupně docházelo od r. 1996 a to díky několika členům, kteří pořádali výstavy bez finančních prostředků i výstavního fundusu. Díky jejich odhodlání a za pomoci sponzorů i Obecního úřadu Čisovice se začala činnost organizace zdárně rozvíjet. Přišli další členové, přivážela se chovná zvířata a na sezónu roku 1997 byly připraveny první odchovy. Došlo k  obnově chovů drůbeže nákupem kuřat. Nová etapa chovatelství v  obci byla zahájena v  červenci 1997 jednou z  největších výstav v  Čisovicích, kde bylo vystaveno přes 400 králíků, 300 holubů a přes 30 voliér drůbeže. Následovala další prezentace chovatelské činnosti na výstavách, sběr zkušeností na národních výstavách. V  roce 1998 bylo v  Čisovicích pořádáno stolní bodování králíků, oceněno bylo přes 150 králíků, kteří z  větší části dosahovali velice dobré kvality.

To vše se odrazilo v pozdějších výsledcích výstav. Richard Dusil vyhrál se svými králíky okresní soutěž, Stanislav Vančat vystavoval nejlepší drůbež organizace. Martin Sosna vyhrál putovní pohár za své králíky Sžl.  Vystavovalo se na 20ti výstavách v  celé republice, kde zvířata vynikala svou kvalitou. Richard Dusil vystavoval své králíky na evropské výstavě v  rakouském Welsu.

Čisovice se staly v  chovatelství pojmem, jsou zde pořádány okresní výstavy. Stanislav Vančat a Richard Dusil byli přizváni klubem Činčil malých a Dailenárů ke spolupráci a stávají se členy kubu. V  Lysé nad Labem vyhrál Stanislav Vančat na národní výstavě nejlepšího kohouta a mladý chovatel Lukáš Ochtábec pohár za nejlepší kolekci králíků.  V  Čisovicích byla pořádána Speciální výstava Vídeňských slepičáků. Sjeli se zde všichni přední chovatelé tohoto plemene holubů, byli spokojeni a nadšeni výstavou.

V  současnosti ZO Čisovice vlastní kvalitní výstavní klece a výstavy králíků, holubů a drůbeže konané vždy první červencový víkend se staly samozřejmostí. Kromě toho se naši členové celoročně s  úspěchem účastní oblastních, národních i mezinárodních výstav. Nemalých úspěchů dosahují pravidelně již zmínění Richard Dusil a Stanislav Vančat. Jejich kvalit dosáhl a mnohdy i předčil také Josef Korynta.

ZO Čisovice má dnes devatenáct členů.