Jdi na obsah Jdi na menu

Josefská zábava s čisovickými chovateli

21. 6. 2011

Základní organizace Českého svazu chovatelů v Čisovicích je spolek lidí, které spojuje nejen láska k chovatelství a k chovaným zvířatům, ale také snaha podílet se na kulturním životě v obci. Proto pořádá různé akce, které mají za cíl poskytnout místním i přespolním možnost kulturního vyžití. V neposlední řadě jsou tyto akce vítaným zdrojem finančních prostředků, kterých nikdy není dost. Chovatelství, pořádání výstav, účast na nich, tedy reprezentace obce, není v žádném případě levnou záležitostí. Právě proto jste mohli navštívit zabíjačkové hody a další akce pořádané naší základní organizací.

Další příležitostí pro pořádání zajímavé akce byl 19. březen. Jak jistě každý ví, v tento den slaví své jmeniny všichni, kterým rodiče při narození dali jméno Josef. A tak, stejně jako loni, bylo rozhodnuto o pořádání tradiční josefské zábavy. Vzhledem k tomu, že letos vyšlo datum 19. března na sobotu, kryla se zábava se skutečným datem svátku všech Josefů. A co vlastně taková správná zábava vyžaduje? Dobrou hudbu, dobré jídlo a pití a dobrou náladu... o hudbu se starala skupina Hitos, dobré jídlo a pití bylo připraveno. A dobrá nálada? Ta byla při této kombinaci zaručena. Třešničkou na dortu dobré zábavy pak byla hodnotná tombola, ve které bylo hlavní cenou sele. Ale ani ostatní ceny nebyly k zahození - uvažte sami - uzená kýta, bažantí slepička , domácí koláče a mnoho dalšího nejen k snědku. To vše jistě bylo nemalým lákadlem navštívit chovatelskou zábavu a užít si svátek Josefa...

Akci lze hodnotit jako vydařenou. Sice přišlo o něco méně lidí, než bylo předpokládáno, nicméně to bylo způsobeno tím, že v okolí souběžně probíhalo několik dalších akcí. Nicméně ti, kteří dorazili, jistě nelitovali. Skupina Hitos nabídla příjemnou hudbu všech žánrů - k tanci i k poslechu. A radost hostů jistě podpořilo to, že si odnášeli množství zajímavých a hodnotných cen. A může být každému potěšením, že svou útratou podpořil činnost spolku chovatelů a tedy i to, že se tato a další akce budou moci konat i v dalších letech.